Hayır, Demokrasi ve Özgürlüktür

11 Kasım 2016 yılında Kanun hükmünde kararname ile kapatılan Muş Din Adamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği temsilcileri arasında bulunan ve Arnavutköy sorumluluğu görevini yürüten Mehmet Nuri Bayram 16 Nisan referandum süreci ile hayır kampanyasını yürüttüğünü haber sitemize değerlendirdi.

Bayram ,“Hayır, Demokrasi ve özgürlüktür”

Türkiye’nin Avrupa düzeyinde özgürlük sıralamasında son sıralarda yer aldığını vurgulayan Bayram, “Türkiye’de demokrasi yok denilecek kadar az, Özgürlük sadece kelimeler ile anlatılacak kadar sınırlıdır. Bu yüzden ülkemizde ki özgürlük kısıtlanması ve demokrasi baskısı 17 nisan sabahı Hayır’ın zaferi ile son bulacaktır. Hayır, Demokrasi ve Özgürlüktür. Bu zafer milletimizin yararına olacaktır. ”dedi.

Bayram , “Doğuya Yardım göndermek suçmuş”

Muş’ta Faaliyet gösteren ve 11 Kasım 2016 yılında Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Muş Din Adamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Faaliyetlerine gölge düşürmek adına kapatıldığını vurgulayan Bayram, ”Derneğimiz 11 Kasım 2016 yılında Hiçbir gerekçe gösterilmeden Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılmıştır. Derneğimizi Doğu Anadolu’da İhtiyaç Sahibi ailelere Gıda ve Giyim yardımı ulaştırma görevini yürüten derneğimizin faaliyetlerine gölge düşürmek ve Anadolu insanına bu imkânların ulaşmasını engellemek amacıyla derneğimiz Kanun Hükmünde Kararname ile kapatıldı. Bu büyük yanlışların yanı sıra yardımlarda bulunan ve hiçbir suç işlememiş dernek yönetimi pkk örgütüne yardım ve fetöcülük mazereti ile kapatılmıştır. Doğu Anadolu İnsanına yardım eden ve ihtiyaçlarını gideren derneğimizi kapatanların gözünde Doğu insanına yardım etmek suçmuş algısı bulunuyor. Biz bu nedenlerde dolayı hem özgürlüğün hem de demokrasinin bekçileri olacağız. 16 Nisan Referandumu için hayır kampanyasını yürütmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir