AGD Siyer-i Nebi Yarışması Düzenleyecek

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)’nin her yıl düzenlediği “Liseli Gençler Efendimizin İzinde” adlı Siyer-i Nebi Yarışması tüm Türkiye’de olduğu gibi Arnavutköy’de de yapılacak. Anadolu Gençlik Derneği Arnavutköy Şubesi Başkanı Adem Akgül Arnavutköy yerel basınıyla kahvaltılı toplantı da bir araya gelerek konuyla ilgili basına bilgi verdi.

Başvurular internet üzerinden
Anadolu Gençlik Derneği’nde düzenlenen basın toplantısında AGD Arnavutköy Şubesi Başkanı Adem Akgül yarışma hakkında bilgi vererek “Anadolu Gençlik tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilecek Siyer-i Nebi yarışması Arnavutköy Şubesi tarafından da yapılacaktır. Öğrencilerimiz bu yarışmada “Peygamberimiz” isimli kitaptan sorumlu olacaklardır. Bu kitabı okullarımızdan ve derneğimizden temin edebilirler. Bu yarışmadaki başka bir amaç ise gençlerimizin Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’ın hayatını, yaşayışını, ahlakını ve prensiplerini öğrenmeleridir. Lise ve açık lise öğrencilerine yönelik yapılacak Siyer-i Nebi yarışmasına müracaatlar internet üzerinden www.efendimizinizinde.com adresinden yapılacak. Siyer-i Nebi yarışması müracaatları ise 1 Aralık 2015 tarihinde sona erecektir. Yarışma sınavı ise 19 Aralık 2015 tarihinde saat 11.00 de yapılacaktır. Sınava girecek öğrencilerimize sınav yerleri sınav giriş belgesi ile belirtilecektir” dedi.

Yarışmada dereceye girenlere tam altın

Açıklamasına devam eden Anadolu Gençlik Derneği Arnavutköy Şubesi Başkanı Adem Akgül, “Siyer-i Nebi yarışmamız bol ödüllü olacaktır. Yarışma sonucuna göre Arnavutköy’de eğitime devam eden öğrenciler ile açık lisede okuyan öğrenciler arasından okul birincileri, ikincileri ve üçüncüleri seçilecek. Arnavutköy 1’ncisine tam altın, 2’ncisine yarım altın, 3’ncüsüne çeyrek altın ödülü verilecektir. Ayrıca okul birincilerine kupa ve Genç İstikbal Dergisi aboneliği verilecektir. Türkiye 1’ncisine 10 tam altın, 2’ncisine 7 tam altın, 3’ncüsüne 5 tam altın, 4’ncüsüne 4 tam altın, 5’incisine 3 tam altın ödül verilecektir” diye konuştu.

Gazeteciler dernek binasını gezdi

AGD Şube Başkanı Adem Akgül açıklama sonrası gazetecilere Anadolu Gençlik Derneği binasını gezdirdi ve gazeteciler öğrencilerle sohbet etti. Anadolu Gençlik Derneği binasına gelen öğrencilere dernekte bulunan derslikte ders anlatılıyor ve öğrenciler burada ders çalışma imkanı buluyor. Ayrıca etkinliklerin dışında dernekte masa tenisi, langırt ile oyanayabiliyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir