Agd’den Mekke’nin Fethi Programı

Anadolu Gençlik Derneği her yıl geleneksel olarak Türkiye genelindeki temsilcilikleri ile her yıl olduğu gibi bu yılda 31 Aralık gecesi  Mekke’nin Fethi programları icra edilecek. Bu programlar çerçevesinde Anadolu Gençlik Derneği Arnavutköy Şubesi de 31 Aralık 2015 Akşamı saat 19:30 ‘da Arnavutköy Kapalı Spor salonunda yapacağı program ile Mekke’nin Fethini kutlayacak.

AGD Arnavutköy Şube Başkanı Adem Akgül konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yapılan yılbaşı kutlamalarının İslam ile bağdaşmadığını, alternatif bir program olarak Mekke’nin Fethini düzenlediklerini söyledi. Şube Başkanı Akgül , “Önce Ahlak ve Maneviyat” diyerek çıktığımız bu yolda özellikle gençlerimizi; kültürümüzle ve maneviyatımızla örtüşmeyen, yılbaşı eğlencesi adı altında yapılan programlardan uzak tutmak istediklerini dile getirdi.

Bu yıl Arnavutköy Şubesi olarak düzenleyecekleri programa Türkiye Birincisi Hafız Numan Akbaş ’ın katılacağı, Konuşmacı Eski Müftü Abdullah Cihangir katılacağı programa Grup AGD konseri , Tiyatro gösterisi, Kum Sanatı gösterisi, sinevizyon gösterileri yapılacağını aktaran Arnavutköy Şube Başkanı Adem Akgül , ayrıca tüm Türkiye’de binlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen ve Peygamber Efendimizin İslam mücadelesinin anlatıldığı kitaptan soruların bulunduğu “Siyer-i Nebi” yarışmanın ödül töreninin gerçekleştirileceğini söyledi.

Bu yılki Mekke’nin Fethi Programının 31 Aralık 2015 Perşembe akşamı Saat: 19:30’ da Arnavutköy Kozlar Mevkiinde Arnavutköy Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirileceğini söyleyen Akgül, tüm Arnavutköy halkını bu güzel programa davet etti.

Mehmet Sena Gezer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir