AGD,Mekkenin Fethini Kutladı

Her yıl 31 aralık gecesi Mekkenin Fethini kutlayan Anadolu Gençlik Derneği, Arnavutköy şubesi olarak da Arnavutköy Kültür merkezinde coşkuyla kutladı.

Programa Anadolu Gençlik Derneği İl Başkan Yardımcıları Abdullah Altıntepe, Erdal Yılmaz , Saadet Partisi İlçe Başkanı Hıfzı Kekeç , Arnavutkoy Eğitim Bir-sen ilce başkanı Muammer Erdoğan , İHH Arnavutköy Başkanı Ali yelgün,İlim Yayma Cemiyeti İlçe Başkanı Mesut Yavuz Sivil Toplum Kuruluşları yöneticileri ve Agd üyeleri katıldı.

Programı, yılbaşı safsatasından uzak durmak amacıyla organize edildiğini vurgulayan Anadolu Gençlik İlçe Başkanı Adem akgül, “Batının icadı olan yılbaşının, gençlerimizin yozlaşmasını ve ahlaksızlasması için ortaya atılan bir safsatadır.Batının ve Batılın insanımızı ahlak ve manevittan uzaklaştırmak ve kumar ve ahlaksızlığa sevk etme projesidir.Anadolu Gençlik Derneği olarak bizler “Önce Ahlak ve Maneviyat” esasını ölçü alarak, Geleceğimizin teminatı olan GENÇLERİMİZİ batının bu kirli oyunlarına karşı şuurlandırmak, Milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmenin gayretini gösteriyoruz.” dedi.

 

 “FETİH KİLİTLİ KALPLERİ AÇMAK DEMEKTİR”

Konuşmacı  ilahiyatçı Hakan çoşkun “Mekke’nin Fethi ile Müslümanlar tarafından en büyük zafer kazanıldı. Efendimiz’e hayatı boyunca en büyük zulümleri yapan insanların hepsi teslim olmuş, İnsalık İslamla tanışarak, Cahiliye devrinden , Aydınlık çağı başlamış ve Putlar yıkılmış , Yeryüzüne Huzur, Barış ve Kardeşlik duygusu yayılmış, Esaret ve köle düzeni son bulmuştur.Mekke’nin Fethi’ni anlatırken unutmamamız gereken bir diğer şehir de Kudüs’tür.Kudus ilk kıblemizin diyarı, Mazlumların ve Mağdurların ocağıdır. Mekke’nin Fethinin yeni bir yıldönümündeyiz. Fetih nedir? Fetih açmak demektir. Kapıları, kilitleri, kilitli kalpleri açmak demektir. Fetih, kalplerin ve kapıların tevhide açılmasıdır. Fetih, bütün sahte ilahlara ‘la ilahe’ demektir. Fetih, kula kul olmaya hayır diyerek zalim diktatörlere, zulüm getiren ideolojilere ‘hayır’ diyerek yürekleri âlemlerin rabbiyle buluşturmaktır. Fetih izzet ve şerefle bütün insanları tanıştırma mücahedesidir. Bu kutlu gayede karşısına çıkanlarla en güzel şekilde mücahede etmektir” ifadelerini kullanarak konuşmasını sonlandırdı.

Tiyatro Gösterisi ve Ezgi eşliğinden devam esen program plaket ve hediye takdimleri ile son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir