Arnavutköy’ün siyasi değeri Sevdakâr Güler vefat etti.

Arnavutköy’de uzun süre siyasetle uğraşan ve bir dönem Haraççı belde belediye meclis üyesi olan Arnavutköy’ün siyasi değeri olarak bilinen Sevdakâr Güler geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Arnavutköy’de siyasettin sevilen simalarından olan Sevdakâr Güler uzun dönem Cumhuriyet Halk Partisi ilçe yönetim kurulu üyesi olarak çeşitli görevlerde bulundu. 1994’te yapılan yerel seçimlerde Haraççı belde belediye meclis üyesi olan Güler, Cumhuriyet Halk Partisi Arnavutköy İlçe başkanlığı Kurucular kurulu üyesi yanı sıra çeşitli alanlarda görev aldı. Uzun dönem siyasi yolculuğunun ardında 2019 yılında yapılan mahalli idareler seçiminde Karlıbayır Mahallesi Muhtar Adayı oldu.

Karlıbayır Mahallesi’nde uzun dönem Karlıbayır Merkez Camiinde dernek yönetiminde görev alan Sevdakâr Güler siyaset yanı sıra bir çok sivil toplum kuruluşlarında da görev aldı.

Arnavutköy’ün sevilen simalarından olan Sevdakâr Güler için sosyal medya da siyasi partilerin ilçe başkanları, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından taziye mesajları yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir