Erdoğan “Borç cezalarının tahsilinden vazgeçiyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası külliye de basın mensuplarına bir dizi açıklamalarda bulundu.

Açıklamada seçim tarihine de vurga yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “millî iradenin en yüksek katılımla ve en ideal şartlarda tecellisini sağlamakla sorumluyuz. Bu anlayışla yaptığımız kapsamlı değerlendirmeler sonunda 14 Mayıs 2023 Pazar gününün her bakımdan seçim için en uygun tarih olduğunu gördük.” ifadelerini kullandı.

“Borçların cezalarının tahsilinden vazgeçiyoruz”

Toplantının önemli gündem başlıklarında biri olan vergi cezaları konusunda açıklama yapan Cumhurbaşkanı, ” Malum olduğu üzere, 2 bin lirayı aşmayan icralık borçları tasfiye edecek ve takiplerini sonlandıracak bir düzenlemeyi zaten yapmıştık. Şimdi de aynı uygulamayı vergi dairelerimizi vergi, ceza, faiz gibi tüm başlıklarda 2 bin lirayı aşmayan borcu olan vatandaşlarımız için hayata geçiriyoruz. Bir defaya mahsus olmak üzere vergi dairelerine olan ve 31 Aralık 2022 tarihinden önceye ait 2 bin lirayı aşmayan borçların cezalarının tahsilinden vazgeçiyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir