HÜDAPAR’ın Arnavutköy Adayı Şükrü Ural oldu

Hür Dava Partisi Arnavutköy Belediye başkan Adayı ilçe başkanı Şükrü Ural oldu.

Hür Dava Partisi İstanbul ilçeleri dahil 50’ye yakın belediye başkan adayının ismini bugün Arnavutköy Avlu34 AVM gösteri merkezinde düzenlenen program ile açıkladı. Programa HÜDA-PAR genel başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, il başkanı İsa Güvendik, Belediye başkan adayları ve yanı sıra partililer katılım sağladı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program HÜDA-PAR lideri Zekeriye Yapıcıoğlu’nun açıklamaları ile devam etti. Yapıcıoğlu Filistin ve Gazze’de yaşanan duruma değinip katliama sessiz kalındığına ve bu davayı her müslüman ülkesinin liderinin sahiplenmesi gerektiğini vurguladı. Konuşmasının son kısmında HÜDA -PAR’ın yerel seçimler için parti politikalarına değindi. Konuşmasının ardından başkan Yapıcıoğlu İstanbul ilçe belediye başkan adaylarını açıklayıp sahneye davet etti. İstanbul adaylari ile toplu fotoğraf çektikten sonra diğer il ve ilçe adaylarını duyurdu.

Arnavutköy Belediye başkan adayı Şükrü Ural kimdir?

1977 Şırnak ili İdil ilçesi doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Mardin’de tamamlamıştır. 2005 yılından beri ticaret işiyle uğraşmaktadır. 2018 – 2023 yılları arasında Arnavutköy Peygamber Sevdalıları Platformu Arnavutköy temsilciliği görevini üstlenmiştir. Aktif siyasete 2023 yılında başlayan Ural, Sultangazi ilçe teşkilat kuruculuğu görevinde bulunmuş. 2023 yılında Arnavutköy İlçe başkanlığı görevini üstlenmiştir. 25 yıldır İstanbul’da ikamet eden Şükrü Ural evlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir